16:10 / 11.11.17

Šta je iznerviralo Nurkića pa je napustio svlačionicu Trail Blazersa?

Centar Portland Trail Blazersa Jusuf Nurkić sinoć je odigrao odličnu partiju. U porazu svog tima od Brooklyn Netsa rezultatom 101:97, bh. centar je ubacio je 21 poena.

Ipak, Nurkić nije bio sretan zbog činjenice da je u posljednjoj četvrtini na parketu proveo manje od minute.

Trener Terry Stotts odlučio je da umjesto Nurkića u posljednjoj dionici igra Ed Davis, što je očito bila pogrešna odluka. Davis za 23 minute nije postigao nijedan koš, a uz to je Portland izgubio.

Iako je u NBA ligi pravilo da košarkašo novinare sačekaju u svlačionicama, Nurkić to sinoć nije učinio već je ranije napustio svlačionicu.

Očigledno je da je bh. centar bio nezadovoljan odlukom Stottsa zbog koje nije igrao u četvrtini u kojoj se odlučivao pobjednik.