20:51 / 23.10.17

Šuška se u Mostaru: Da li su Sliškoviću odbrojani dani na klupi Zrinjskog?

Autor: S. Š.

Prije dva kola činilo se da je sve gotovo. Fudbaleri Zrinjskog na Grbavici su u velikom derbiju savladali Željezničar sa 1:0 i otišlo na osam bodova prednosti ispred Plavih i Širokog Brijega.

Pukla ljubav između Bake i Kukoča?

Mnogi su tada Plemiće već promovisali u nove-stare šampione BiH, te ekipu koja je ispisala nove stranice historije (postali bi prva ekipa u BiH koja je tri godine uzastopno osvajala naslov prvaka države). Međutim, uslijedila je reprezentativna pauza, koja očito nije prijala izabranicima Blaža Sliškovića, jer su u dva kola poslije "odmora" osvojili samo bod (remi protiv Borca i poraz od Sarajeva). I to oba puta pred domaćim navijačima...

To su iskoristili Željezničar i Široki Brijeg, i sa po dvije gostujuće pobjede stigli su na tri boda zaostatka. Već narednog vikenda Zrinjski bi mogao i izgubiti lidersku poziciju, ukoliko doživi poraz u hercegovačkom derbiju protiv Širokog na Pecari.

Rezultatska kriza upalila je crvene alarme Pod Bijelim brijegom, a po Mostaru se šuška da su Baki odbrojani dani na klupi Mostaraca i da bi uskoro mogao postati "bivši".

Navodno, sve je glasnija i pobuna u svlačionici, a među najnezadovoljnijim je Tonči Kukoč, koji ove sezone još nema ni jedan nastup u Premijer ligi BiH, a igrao je samo 67 minuta (57 minuta u Kupu protiv Sloge i deset minuta u Ligi prvaka protiv Maribora).

Stoga će gostovanje na Pecari najvjerovatnije biti posljednja prilika da Slišković ostane na klupi Plemića. U slučaju poraza vjerovanto će ostati bez posla... Ovu informaciju pokušali smo provjeriti u redovima aktuelnog prvaka naše zemlje, ali u klubu nisu odgovarali na naše pozive.