19:34 / 12.09.17

Sve riješeno u trećoj četvrtini: Poznat prvi polufinalista Eurobasketa

Počela je borba za medalje, a danas smo dobili prvog polufinalistu Evropskog prvenstva za košarkaše čija završnica se igra u Turskoj.

To je reprezentacija Španije, koja je u prvoj četvrtfinalnoj utakmici savladala Njemačku rezultatom 84:72.

Njemačka je znatno bolje otvorila utakmicu i prvu četvrtinu riješila je u svoju korist rezultatom 19:16. Ipak, do poluvremena budi se Pau Gasol, koji je uz podršku brata Marca uspio vratiti Furiju u život. Španija je drugi period riješila u svoju korist sa 18:14, pa je na odmor otišla sa pola poena prednosti (34:33).

Nijemci su u 28. minuti imali prednost od pola koša (48:47), a onda je uslijedio totalni raspad sistema Elfa. Španci su za dvije minute napravili seriju 12:0 i praktično rješili pitanje pobjednika (62:50).

Nijemci nisu imali snage za povratak i na kraju su morali pružiti ruku Špancima.

Španija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Slovenija - Latvija koji se igra večeras od 20.30 sati.