21:34 / 13.11.17

Šveđani se uspješno brane: Sudija pomaže Italijanima, gospodski potez Buffona

Fudbaleri Švedske uspjeli su sačuvati svoju mrežu u prvom poluvremenu revanš meča baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiju.

Mreže miruju na San Siru

Nakon što su u prvom meču slavili sa 1:0, Šveđani večeras na San Siru brane tu prednost i nakon prvih 45 minuta to im je pošlo za rukom.

Iako su Italijani u finišu prvog dijela imali apsolutnu dominaciju, mreža gostujućeg golmana ostala je netaknuta, a gosti su u prvom dijelu mogli i do vodstva. U dva navrata španski sudija Lahoz mogao je svirati najstrožiju kaznu za Šveđane nakon što su domaći defanzivci u svom kaznenom prostoru igrali rukom.

Ipak, pištaljka španskog arbitra nije se oglašavala, a gosti su zbog protesta “nagrađeni“ žutim kartonom.

Trebapomenuti i gospodski potez golmana Buffona, koji je maksimalno ispoštovao goste. Naime, nakon što su domaći navijači izviždali himnu, legendarni golman je apladirao protivničkoj himni, a italijansku je otpjevao...