19:51 / 12.08.17

TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Švedska 72:88

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Švedske u meču četvrtog kola pretkvalifikacija za SP u Kini.

Izabranici Duška Vujoševića trijumfovali su rezultatom 88:72, a tekstualni prijenos utakmice BiH - Švedska iz Zenice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________________________________________________________________________________________________________

40. minut: Šveđani su pred novim trijumfom. Vode sa 88:70.

33. minut: Švedska bolja i na startu posljednje četvrtine. Sada je 70:56 što je najveći zaostatak Zmajeva od početka meča.

30. minut: BiH u posljednju četvrtinu ulazi sa devet poena zaostatka (64:55)

29. minut: Plus sedam za Švedsku (60:53)

28. minut: Švedska ima 12 poena prednosti (60:48).

25. minut: Švedska vodi 51:44.

23. minut: Lazić uzvraća tricu. Sada je 42:49 za Švedsku.

22. minut: Massamba briljira. Pogađa trojku i odvodi Šveđane na plus deset (39:49).

21. minut: Tri poena Tomića.

Počelo je drugo poluvrijeme.

20. minut: Kraj prvog poluvremena. Švedska na odmor odlazi sa plus osam (44:36). Najbolji pojedinac dosadašnjeg toka meča je Gaddefors sa 11 postignutih poena, Zmajeve predvodi Musa sa 10 poena.

19. minuti: Šveđani imaju najveću prednost 42:35.

17. minut: Tvrda utakmica u Zenici. Šveđani vode sa 34:31.

14. minut: BiH ponovo u vodstvu 29:28.

11. minut: Švedska prvi put vodi. Rezultat je 25:23.

10. minut: Švedska u finišu dolazi do serije od 5:0. Prva četvrtina je okončana rezultatom 23:23.

9. minut: Trojkom Hasandića BiH vodi 23:18

8. minut: BiH ima pet poena prednosti (20:15)

6. minut: Zmajevi imaju prednost 12:9.

- Zmajevi su napravili seriju od 5:0 i sada je 9:5.

1. minut Počeo je susret. BiH na startu povela sa 4:3.

-  Zmajeve u Zenici bodri oko 5.000 navijača.

Navijači van granica Bosne i Hercegovine prijenos mogu pratiti na priloženom linku.