Kvalifikacije za SP
TOK UTAKMICE: Finska - Bosna i Hercegovina 85:81 (22:14, 21:20, 27:15, 15:32)
Košarkaška reprezentacija BiH nastavila je kvalifikacije za Mundobasket 2019
13.09.2018. u 17:44

Zmajevi su u Espoou izgubili  protiv Finske 85:81, a na klupi bh. tima debitovao je Jasmin Repeša, koji je naslijedio Duška Vujoševića.

Utakmicu ste mogli  pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________________________________________________________________________________________________________

Četvrta četvrtina

KRAJ UTAKMICE

9. minut: Musa je imao polovičan učinak sa linije slobodnih bacanja - 81:78

9. minut: Ofanzivni skok Nurkića i poeni za  81:77. Finci nakon toga promašuju, ali prve ofanzivni skok.

8. minut: Sada Musa vraća BiH na minus sedam - 81:74

8. minut: Nurkić pogađa oba slobodna bacanja i vraća BiH na minus devet.

7. Pogađaju i Finci nakon dugo vremena i odlaze ponovo na plus 11.

7. minut: Nurkić pogađa dva slobodna bacanja - 79:70

6. minut: Atić pogađa trojku.

6. minut: Kikanović sada veže pet poena. Rezultat je 79:65

5. minut: U igri je Jusuf Nurkić. Positže dva poena uz faul, a zatim pogađa i dodatno slobodno bacanje. Naš centar je ubacio 13 poena.

2. minut: Finci nastavljaju istim tempom. Imaju sigurnih 20 poena "viška".

Treća četvrtina

10. minut. Raste prednost Finske. Sada je najveća razlika - plus 21 (70:49).

8. minut: Stao je šut Fince, ali ne ide ni BiH. Domaći tim ima solidnu zalihu -61:47.

6. minut: Repeša traži time-out. Salin je pogodio sva tri slobodna bacanja. Na kontu ima fantastičnih 25 poena.

5. minut: Salin briljira. Postigao je novu trojku, a sada će imati i tri slobodna bacanja.

2. minut: Koponen pogađa tricu, Salin postiže dva poena, a Repeša reaguje i traži minutu odmora.

1. minut: BiH u treću dionicu ulazi lošim pokušajem za tri poena.

Druga četvrtina

Najefikasniji pojedinci u bh. timu su Nurkić sa osam, Hasandić, Milošević i Musa su postigli po šest poena.

10. minut: Novi poeni Nurkića sa linije slobodnih bacanja. Finska odlazi na odmor sa devet razlike (43:34).

10. minut: Salin pogađa tricu, Kikanović uzvraća sa dva poena.

9. minut: Nurkić pogađa oba slobodna bacanja. Sada je 40:30.

8. minut: Ponovo raste prednost Finske. Murphy je pogodio tricu i upisao deveti poen.

6. minut: Atić postiže trojku i vraća BiH u igru - 31:23.

3. minut: Agresivno igraju Finci. Sada imaju prednost 31:14

1. minut: Finci ponovo pogađaju šut za tri poena i idu na plus 11.

Prva četvrtina

Završena je prva četvrtina rezultatom 22:14. Utakmica se igra u nešto bržem ritmu, što svakako više odgovara domaćem timu.

10. minut: Vrabac fula dva slobodna bacanja, Finci iz brzog napada pogađaju za 20:14.

7. minut: Finska pogađa trojku, Hasandić uzvraća. Šest poena uknjižio je košarkaš Slobode.

5. minut: Prvi poeni Muse sa linije slobodnih bacanja.

4. mnut: Domaći vode 10:7.

3. minut: Hasandić uzvraća trojkom za 5:5.

2. minut: Serija Finaca 5:0 i sada vode sa 5:2.  Koponen je pogodio tricu.

1. minut: Prvi poeni za Nurkića. BiH 2:0 Finska

- 5 minuta: Intonirana je himna BiH. Sa tribina se moglo čuti "Jedna si jedina", što znači da će bh. košarkaši i u ovoj utakmici imati podršku s tribina.

- 10 minuta: Finska će nastupiti bez najbitnijeg igrča Laurija Markkannena, inače člana Chicago Bullsa.

-15 minuta: Poštovani posjetioci portala Faktor dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice kvalifikacija za Mundobasket između Finske i BiH u Espoou.