20:10 / 17.06.17

TOK UTAKMICE - Kvalifikacije za EP: Austrija - BiH 34:32

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je poražena od Austrije rezultatom 34:32 u ključnoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2018. godine. Tekstualni prenos utakmice iz Beča mogli ste pratiti na portalu Faktor.

BiH je u sedam međusobnih duela samo jednom slavila protiv Austrije i to već daleke 1997. godine FOTO: ARHIV

Rukometne reprezentacija Bosne i Hercegovine i Austrije do sada su odigrale sedam međusobnih susreta. Naša selekcija je upisala tek jedan trijumf nad Austrijancima, i to daleke 1997. godine u Visokom. Tada smo slavili sa 22:21. Dva meča su završena bez pobjednika, dok je u četiri navrata slavila Austrija.

Pravdu na večerašnjem meču dijeliti će poljski dvojac Marek Baranowski i Bogdan Lemanowicz.

U dvorani u Beču vlada odlična atmosfera, a domaćin je potruditi napuniti tribine na kojima je i nekoliko stotina navijača naše reprezentacije.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VEZANA VIJEST: Austrijskom prijestolnicom odjekivala "Jedna si jedina"

1. min.: Počeo je susret u Beču. Prvi napad će imati Austrijanci, poželimo sreću našim momcima u pohodu na plasman na prvo Evropsko prvenstvo u historiji naše reprezentacije.

1. min.: Nije moglo bolje početi. Prva odbrana Nebojše Grahovca. Muhamed Toromanović je u prvom napadu naše selekcije izborio penal koji je u promašio Nikola Prce. Lopta je poslije šuta našeg najiskusnijeg igrača pogodila stativu.

2. min.: Dvije greške na samom startu su nas skupo koštale, pa je Austrija brzo stigla do vodstva 2:0.

4. min.: U kratkom periodu napravili smo dva prekršaja u napadu.

4. min.: Ziura je pogodio za 3:0, a Ovčina smanjio na 3:1, a potom su domaćini ponovo otišli na "plus 3".

6. min.: Predragović pogađa ta 4:2.

7. min.: Sedmerac za Austrijance i dvije minute isključenja za Ovčinu. Weber je bio siguran za 5:2.

7. min.: Pogodili smo sa igračem manje, strijelac je bio Vranješ.

8. min.: Odlična i važna odbrana Grahovca, druga večeras.

9. min.: Predragović je siguran sa krila za 5:4. Drugi njegov, a ubrzo i treći gol iz kontre za 5:5! Vratili smo se u igru!

10. min.: Stabilizirali smo našu igru. Manje griješimo, što je domah dalo rezultat i uspjeli smo istopiti prednost Austrije od tri gola.

11. min.: Serija BiH od 4:0. Panić je pogodio za prvo vodstvo BiH, a austrijski selektor je pozvao time-out!

12. min.: Grahovac briljira, a njegovu sjajnu odbranu u 7:5 za naš tim pretvara Nuić.

12. min.: Predragović nas vodi na "plus tri". Semafor pokazuje 5:8!

15. min.: Bilyk smanjuje na 6:8.

15. min.: Nuić je pogodio za 6:9, ali i potom promašio cizer za 6:10. Mogli smo sada imati četiri gola viška.

16. min.: Frimmel je smanjio na 7:9. Bio je to njegov drugi gol na utakmici.

17. min.: Ovčina pogađa sa krila, Austrijanci uzvraćaju i pogađaju za 8:10. Senjamin Burić je zaradio isključenje.

18. min.: Malinović pogađa stativu, a Prce popravlja za 8:11!

19. min.: Weber smajuje na 9:11.

20. min.: Panić je zabio za 12:9, Austrijanci uzvraćaju, ali to čini i kapiten Terzić za 10:13!

21. min.: Austrija je pogodila za 11:13, ali i iznudila isključenje Vegara.

22. min.: Treći gol Panića, pogađamo s igračem manje za 11:14, a Božović uzvraća za 12:14.

23. min.: Panić pogovo pogađa (12:15). Sedmerac za Austrijance. Weber siguran sa sedam metara (13:15).

24. min.: Poljaci su pokazali četvrto isključenje našim igračima. Ovoga puta Malinoviću. Weber je smanjio na 14:15.

25. min.: Prce šutira pored gola. Bilyk pogađa za izjednačenje - 15:15.

26. min.: Šuman je pozvao time-out!

26. min.: Senjamin Burić je pogodio za 16:15, ali Poljaci nastavljaju isključivati naše igrače. Šesto isključenje za naš tim, ovoga puta za Nikolu Prcu.

27. min.: Grahovac brani sedmerac Weberu! Ali isti igrač već u narednom napadu zabija za novo izjednačenje - 16:16.

28. min.: Pilipović odlično brani dva udarca naših reprezentativaca.

29. min.: Drugi gol Burića, i konačno isključenje za Austrijance!

30. min.: Kraj prvog poluvremena. Ispali smo naivni i Austrijancima dali priliku da izjednače nakon što je Grahovac zaustavio šut Bilyka! Na kraju smo uz gol za 17:17 zaradili i šesto isključenje na utakmici!

VEZANA VIJEST: Austrija nije problem: U Beču nas "pljačkaju" Poljaci

31. min.: Drugo poluvrijeme počelo je golom Nuića za vodstvo 17:18, a potom sjajna odbrana Grahovca sa igračem manje u polju.

32. min.: Terzić pogađa sa sedam metara za vodstvo 17:19.

33. min.: Božović je smanjio na 18:19, ali imamo igrača više.

34. min.: Peti gol Panića za 18:20! Bravo majstore! Weber smanjuje na 19:20.

35. min.: Pilipović je odbranio udarac Panića.

36. min.: Novo izjednačenje - 20:20.

37. min.: Panić je zabio za 20:21, a Austrijanci izjednačili već u narednom napadu.

38. min.: Grahovac je "skinuo" zicer domaćim rukometašima, a Panić je uzvratio golom za 21:22.

39. min.: Burić je izborio penal i iskuljučenje Ziure.

39. min.: Kapiten pogađa za 21:23.

40. min.: Bilyk zabija za 22:23, ali i Prce za 22:24.

41. min.: Weber je neumoljiv, bio je precizan za 23:24, a Poljaci su dosudili penal za naš tim.

41. min.: Popularni Terza je bio siguran izvođač najstrožije kazne (23:25).

42. min.: Austrijanci smanjuju na 24:25, isključen je Burić. Ovo je bilo njegovo drugo isključenje na utakmici.

44. min.: Bilyk pogađa sa sedam metara za 25:25.

45. min.: Bacili smo loptu Austrijancima direktno u ruke, a oni su to znali iskoristiti i povesti sa 26:25.

45. min.: Osjeti se blagi pad i manjak koncentracije u ovim trenucima u igri našeg tima. Božović pogađa za 27:25.

46. min.: Kriza u igri našeg tima, Austrijanci odlaze na plus tri (28:25). Domaćini su napravili seriju 4:0.

48. min.: Terzić je smanjio na 28:26 i prekinuo seriju domaće selekcije.

49. min.: Božović vraća Austriji tri gola prednosti (29:26).

50. min.: Raspad igre našeg nacionalnog tima. Austrija je postigla dva brza gola nakon naših grešaka i sada vodi sa 31:26.

51. min.: Burić pogađa za 31:27.

51. min.: Ovčina je zabio za 31:28, a austrijski selektor je zatražio time-out.

51. min.: Crveni karton za Burića nakon trećeg isključenja.

52. min.: Pilipović brani udarac Panića.

53. min.: Bilyk je pogodio sa sedam metara za 32:28.

53. min.: Pilipović se razbranio, skinuo je udarac Vegaru.

55. min.: Greška u predaji lopte, Bilyk je istrčao kontru i loptu poslao u prazan gol - 33:28.

56. min.: Ovčina je pogodio za 33:29.

56. min.: Božović je strijelac 34. gola za Austriju.

57. min.: Isključenje za Bilyka kada je pitanje pobjednika već riješeno.

57. min.: Aleksić brani sedmerac Terziću.

58. min.: Predragović je smanjio na 34:30.

59. min.: Austrijski selektor za zatražio time-out!

60. min.: Terzić je smanjio na 34:31.

60. min.: Vranješ je postavio konačnih 34:32.