22:41 / 08.08.17

UEFA Super kup: Real bez pomoći Ronalda prejak za Manchester United

Fudbaleri Real Madrida osvojili su UEFA Super kup nakon što su večeras u Skoplju savladali Manchester United sa 2:1. Golove za Kraljeve postigli su Casemiro i Isco, a strijelac za Crvene đavole bio je Lukaku.

Real je odbranio naslov u ovom takmičenju praktično bez zsluga Cristiana Ronalda koji je u igru ušao desetak minuta prije kraja.

Prvu priliku na utakmici imao je Manchester United, ali golman španskog tima Navas intervenisao je ispred Lukakua. Dvije minute kasnije nesmotrenost odbrane Uniteda nije iskoristio Bale, koji je iz peterca šutirao pored gola.

Real je nakon toga preuzeo konce igre u svoje ruke, a osam minuta prije vodećeg gola Kraljevi su imali odličnu priliku, no Casemiro je pogodio prečku. Ipak, Brazilac je u 24. iskoristio dodavanje Carvalaja i pogodio za 1:0. Stekao se dojam da je strijelac gola za Real bio o ofsajdu, ali je sudija Rocchi pokazao na centar.

Sedam minuta trebao je Realu u drugom poluvremenu da udvostruči prednost. Benzema, Bale i Isco odigrali su akciju iz školskih udžbenika, a golmana Manchester Uniteda matirao je Isco.

U narednom napadu Manchester je imao prilike preko Pogbe i Lukakua da se vratio u život, ali zvijezde engleskog tima nisu bile precizne.

Ipak, Lukaku je u svom službenom debiju za United postigao i prvi gol. Mrežu De Gee zatresao je u 62. minuti. Belgijski napadač pospremio je obijanac nakon što je Navas odbranio sjajan udarac Matića.

Veliku priliku za izjednačenje Manchester je imao u 81. minuti, kada je Rashforda zaustavio golman Navas. U sudijskoj nadoknadi pokušao je i Fellaini, ali je Navas ponovo izašao kao pobjednik.

Trebao napomenuti da je Cristiano Ronaldo odigrao tek posljednjih desetak minuta utakmice, jer je Zinedine Zidane odlučio da najboljeg fudbalera svijeta poštedi zbog toga što se kasnije priključio pripremama Reala.

Real je za trijumf u Skoplju inkasirao oko četiri miliona eura, dok je United zaradio milion manje.