07:54 / 05.06.17

Uvjerljiva pobjeda Ratnika za vodstvo od 2:0 u velikom finalu

Repriza prošlosezonskog velikog finala NBA lige nastavlja se u pravom smislu te riječi. Nakon druge utakmice Golden State Warriorsi stigli su do vodstva od 2:0 protiv aktuelnih prvaka Cleveland Cavaliersa nakon pobjede rezultatom 132:113.

Durant je ubacio 33 poena, a Curry jedan manje FOTO: EPA

Baš kao i u prvom susretu Curry, Thomson, Durant i ostali nisu ostavili ni minimalne šanse protivniku. Iako se prvo poluvrijeme završilo s prednošću domaćih od svega tri poena (67:64), u trećoj četvrtini Cavsi su doživjeli pravi slom.

Sredinom treće dionice Ratnici su stigli do prednosti od 22 poena koju su u posljednjoj četvrtini održavali bez ikakvih problema.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Kevin Durant sa 33 poena, jedan manje postigao je Stephen Curry, uz ostvaren triple-double (32 poena, 10 skokova i 11 asistencija), dok je Clay Thomspon ubacio 22 koša.

Prvo ime u redovima Cavsa bio je LeBron James. Najveća zvijezda u timu aktuelnih prvaka ubacila je 29 poena te zabilježila 11 skokova i 14 asistencija, i tako ostvarila triple-double. Kevin Love je zabio postigao 27 poena, a lošu partiju sinoć Kyrie Irving je uspio iole popraviti u zadnjoj četvrtini. Utakmicu je završio sa 19 poena.

Finalna serija sada seli u Cleveland, a naredna utakmica igra se u noći sa srijede na četvrtak u 3 sata po srednjoevropskom vremenu.