19:49 / 09.08.17

TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Armenija 98:85

Seniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je savladala Armeniju u meču 3. kola pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini.

Nakon poraza od Švedske i trijumfa protiv Slovačke, Zmajevi su ovom pobjedom preuzeli prvo mjesto u našoj grupi.

VEZANI TEKSTNavijači pune Skenderiju: Košarkaški Zmajevi imat će veliku podršku protiv Armenije

Tekstualni prenos utakmice iz Skenderije mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________________________________________________________________________________________________

40. minut. KRAJ! BiH je savladala Armeniju sa 98:85.

39. minut: Sada smo na plus 20 (98:78).

38. minut: Zmajevi nastavljaju saodličnom igrom, Skenderija je na nogama, vodimo 95:77!

37. minut: Imamo najveću prednost. Sada je 90:75!

36. minut: Još imamo dvocifrenu prednost (86:75).

33. minut: Trojka Muse za plus 11 (77:66).

32. minut: Armenci prave seriju 6:0 i smanjuju na 74:66.

30. minut: Završena je treća četvrtina, a Zmajevi u posljednjih deset minuta ulaze s prednošću od 13 poena razlike (73:60).

30. minut: Hasandić je u ritmu. Serijom 7:0 vraća BiH dvocifrenu prednost (73:59).

28. minut: Vratili smo se na devet poena prednosti (68:59). Sa tribina se ori: Bosna, Bosna...

27. minut: Kakva šteta. Imali smo napad za plus 12, ali smo promašili. Armenci su pogodili polaganje, dobili novi napad i trojkom smanjili na minus pet (61:56).

26. minut: Zmajevi čuvaju dvocifrenu prednost (61:51).

22. minut: Poeni Lončara, pa trojka Muse za seriju 5:0 (57:44).

21. minut: Počela je treća četvrtina. Sretno Zmajevi!

20. minut: Završeno je prvo poluvrijeme. BiH vodi protiv Armenije 52:44.

19. minut: Trojka Renfroea (50:40).

19. minut: Armenci su pogodili dvije trojke i spustili zaostatak na minus sedam (47:40). Vujošević je zvao time-out.

18. minut: Imamo plus 13 (47:34).

17. minut: Trojka Hasandića za plus 11 (45:34).

16. minut: Musa je dvocifren, ubacio je deseti poen za prednost BiH od osam poena (42:34).

13. minut: Serija Zmajeva 11:0. Armenci su bez koša u drugoj četvrtini. Vodimo 34:23.

12. minut: Još jednom Sejfić - 28:23.

11. minut: Sejfić je sada digao Skenderiju na noge. Vodimo 26:23.

Sejfić diže publiku na noge [BiH-Armenija] by watch-it-now

10. minut: Završena je prva četvrtina, a rezultat je 23:23.

9. minut: Armeni su mini serijom stigli do izjednačenja (21:21).

7. minut: Zmajevi imaju sedam poena prednosti (19:13).

4. minut: Još jedan sjajan prodor Muse. Vodimo 12:8, a naš dragulj stigao je osmog poena.

3. minut: Musa opet igra sjajno. Ubacio je svoj šesti poen. Vodimo 8:5.

1. minut: Počela je utakmica, Vrabac je ukrao loptu i pogodio za 2:0.

- 2 minuta: U sastavu BiH je i Džanan Musa, koji je jučer zabrinuo navijače BiH nakon što je na Instagramu objavio da zabvršio na infuziji.

VEZANI TEKSTGrimasa koja je zabrinula navijače: Džanan Musa na infuziji!

- 5 minuta: Završen je meč u Bratislavi, gdje je Slovačka slavila rezultatom 66:59.

- 10 minuta: U toku je meč Slovačka - Švedska, a Slovaci 23 sekunde prije kraja vode sedam poena razlike (64:58).