Gradski derbi
Prekriveni štitovima: Ovako su Džeko i društvo slavili veliku pobjedu protiv Galatasaraya
AUTOR: Faktor
19.05.2024. u 20:25
Fenerbahče je u velikom derbiju turskog fudbala slavio gostujuću pobjedu protiv Galatasaraya i uoči posljednjih 90 minuta u sezoni sačuvao šansu da osvoji titulu, iako će mu za to trebati još jedan poraz Galate koja je na plus tri.
Tim Ismaila Kartala slavio je sa 1:0, a gol odluke je postigao Soyuncu u 71. minuti. Fener je od 21. minute igrao s igračem manje poslije isključenja Djikua.
Galati je u velikom derbiju odgovarao i bod, na njihovom stadionu sve je bilo spremno za proslavu titule, no na kraju se radovao Fener.
Nije bilo lako igračima gostiju proslaviti pobjedu sa svojim navijačima. S tribina je letjelo sve i svašta pa su se za sigurnost Džeke i društva na travnjaku poslije posljednjeg sudijskog zvižduka brinule brojne policijske snage. Fudbaleri Fenera bili su prekriveni štitovima, kako eventualno neki predmet ne bi pogodio nekoga od igrača...