Borussija Dortmund prvi finalista Lige prvaka!
AUTOR: Faktor
07.05.2024. u 22:52
Fudbaleri Borussije Dortmund prvi su finalisti Lige prvaka.
Popularni Milioneri su i u revanšu savladali PSG na Parku prinčeva rezultatom 1:0, čime su sa ukupnih 2:0 izborili završnicu najelitnijeg klupskog takmičenja na svijetu.
Nakon nešto skromnijeg prvog dijela, u drugom poluvremenu smo gledali sjajan meč.
PSG je preko Zaire Emeryja u 47. minuti imao sjajnu priliku, ali je mladi fudbaler pogodio stativu.
Borussija je do vodstva došla u 50. minuti. Nakon kornera Hummels je bio najviši i glavom poslao loptu u mrežu Parižana.
PSG je brzo mogao do izjednačenja.
Igrala se 61. minuta kada je Mendes šutirao, ali je stativa ponovo bila saveznik njemačkog tima.
U 86. minuti nova sjajna prilika za PSG. Mbappe je uputio udarac, ali je prečka spasila Milionere.
Samo dvije minute kasnije Vitinha je pogodio prečku, te nije bilo promjene rezultata.
Drugo polufinale se igra sutra kada će Real Madrid dočekati Bayern. Prvi susret u Minhenu je završen rezultatom 2:2.