navbar

COOLSTYLE

faktor
search
search
search
Hrvatski pjevač

Tony Cetinski otkazao koncert u dvorani u Novom Sadu koja je ratnih 90-ih godina služila kao logor

Poručio je da je odluku donio nakon što se našao u, kako kaže, teškoj situaciji i nakon što je posljednjih dana čuo brojna svjedočanstva ljudi kojima ta dvorana, koja je služila kao logor za hrvatske zarobljenike, budi teške uspomene iz ratnih devedesetih

AUTOR: Faktor
Objavljeno: 08.03.2026. u 15:22
get url
text
Tony Cetinski otkazao je koncert koji je trebao biti održan u novosadskoj dvorani SPENS, samo nekoliko sati prije nego što je trebao izaći na pozornicu.
Nakon što je jutros fanovima poslao pismo i zamolio ih za pomoć, kasnije se ponovo oglasio i potvrdio da nastupa ipak neće biti.
Poručio je da je odluku donio nakon što se našao u, kako kaže, teškoj situaciji i nakon što je posljednjih dana čuo brojna svjedočanstva ljudi kojima ta dvorana, koja je služila kao logor za hrvatske zarobljenike, budi teške uspomene iz ratnih devedesetih.
Istaknuo je i da njegova odluka nije usmjerena protiv publike u Srbiji, nego da ju je donio iz poštovanja prema tuđoj patnji i želje da muzika ostane izvan političkih podjela.
- Odluka je pala! Nakon što sam doveden u tešku situaciju i nakon pažljivog razmišljanja odlučio sam da se koncert planiran u dvorani SPENS u Novom Sadu u ovom terminu neće održati. U posljednjim danima upoznat sam s brojnim svjedočanstvima ljudi za koje ta dvorana nosi teške uspomene iz ratnih devedesetih. Kao čovjek koji duboko poštuje svaku ljudsku patnju, osjećam odgovornost da na to ne ostanem ravnodušan - naveo je Cetinski.
Dodao je da prema publici u Srbiji osjeća veliko poštovanje i zahvalnost.
- Godinama me tamo dočekuju s ljubavlju i pjesmom, otvorena srca, pa vjerujem da će i ovu moju odluku razumjeti, a ne osuditi. Ova odluka nije donesena protiv bilo koga, niti iz želje za podjelama, nego upravo suprotno - iz želje da muzika ostane ono što je uvijek bila: prostor susreta, emocije i zajedništva izvan političkog konteksta koji se ovdje dogodio. Vjerujem da će doći vrijeme i mjesto gdje ćemo se ponovo okupiti bez tereta prošlosti i pjevati zajedno. Hvala svima na razumijevanju - napisao je Cetinski na Facebooku.
Pjevač je trebao večeras, na Dan žena, održati veliki koncert u toj dvorani u sklopu svoje turneje "Samo ljubav".
Nekoliko sati prije nastupa, iznenadio je fanove objavom na svom Instagram profilu.
- Dragi ljudi, rijetko kada sam se našao pred odlukom koja mi je ovako teška. Doveden sam u nezavidnu situaciju vezanu uz koncert u Novom Sadu na Dan žena. Iskreno, kao i vjerujem većina izvođača i sportaša koji su tamo nastupali, nisam bio upoznat s tim da dvorana SPENS kod nekih ljudi nosi bolne uspomene iz ratnih 90-ih. Da sam to znao ranije, sigurno bih o svemu razmišljao drugačije. Posljednjih dana čuo sam svjedočanstva o ljudima - civilima, ženama, djeci i braniteljima - koji su u toj dvorani prolazili kroz vrlo teške trenutke. Kao čovjek koji ima veliko poštovanje prema svakoj ljudskoj patnji, to me iskreno pogodilo - napisao je Cetinski.
Naveo je kako u njegovoj porodici postoji osoba koja je u ratu izgubila muža i oca te da upravo zato tu situaciju ne može gledati površno.
- Istovremeno razmišljam i o mladima i publici koji s tim događajima iz prošlosti nemaju nikakve veze, a dolaze na naše koncerte zbog muzike, zajedništva i poruke turneje "Samo ljubav". Publika koja dolazi na naše koncerte navikla je da od mene i ekipe dobije 120 posto energije i emocije, a u ovakvoj situaciji pitam se mogu li to večeras zaista dati onako kako zaslužujete. Moja publika nikada nije bila samo publika, nego ljudi s kojima godinama dijelim i radost i dileme. Zato mi je vaše mišljenje u ovoj situaciji važno - napisao je Cetinski.
search icon
prikaži komentare (0)
POVEZANO