U mjestu Knežina na Romaniji, otvoreno je spomen-obilježje preminulom pjevaču Halidu Bešliću.
Spomenik je izgrađen donacijama dobrih ljudi, najviše mještana Knežine i okolnih sela, piše
N1.Prema informacijama organizatora i pokretača akcije Faruka Imamovića, Franjo Pašalića, donator i Halidov prijatelj uplatio je više od polovine potrebnog iznosa.
Izgradnja spomen-obilježja koštala je više od 18.000 KM.
U Knežni je bio i Halidov sin Dino koji nije krio emocije.
- Veliko hvala ljudima koji su ovo pokrenuli. Ogromna čast i ovo nam mnogo znači i hvala svima koji su došli da ovo isprate - kazao je Dino Bešlić.
Kako su kazali organizatori, spomen-obilježje je skromno kao što je i Halid sam bio.
Autorica fotografije na spomen-obilježju je Vanja Lisac.