Liga nacija
Belgija deklasirala Poljsku, Ukrajina slavila u Dablinu
Fudbalska reprezentacija Belgije deklasirala je Poljsku u derbiju večeri Lige nacija.
08.06.2022. u 22:43

Crveni đavoli su slavili sa 6:1 i to nakon velikog preokreta. Poveli su Poljaci golom Roberta Lewandowskog u 28. minuti, a onda su doživjeli prati potop.

Witsel je do poluvremena izjednačio na 1:1, u nastavku je postojao samo jedan tim na terenu. De Bruyne je nakon sat igre pogodio za 2:1, a potom je rezervista Trossard bio dvostruki strijelac u 73. i 80. minuti. Za 5:1 pogodio je Dendoncker u 83. minuti, a konačan rezultat postavio je Openda u 94. minuti.

Nizozemska je savladala Vels sa 2:1, dok je Ukrajina slavila na gostovanju kod Irske (1:0).

Škotska nije imala problema sa Armenijom i na domaćem terenu je slavila sa 2:0.