Optužbe iz Tuzle
Bruka u Banjoj Luci: "Izgubili smo golom u 112. minuti, Borcu treba dati prvo mjesto na početku sezone"
Zaostali meč 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za juniore jučer su u Banjoj Luci igrali Borac i Tuzla City.
27.09.2022. u 12:51

Banjalučani su slavili sa 2:1, ali gosti iz Tuzla imali su velikih primjedbi za ono što se dešavalo tokom utakmica. Meč su sudili arbitri iz Prijedora predvođeni Bojanom Panićem, kojem su asistirali Goran Ilinčić i Dragan Keranović.

Prema službenim izvještajima na FSBiH juniore Tuzla Cityja imali su prednost do 84. minute, a onda je uslijedio preokret golovima Andreja Cvjetanovića i Danila Moconje.

- Još jedna bruka u Banjoj Luci. Utakmica U-19 selekcija Borac - Tuzla City 2:1. Iako su naši momci vodili 0:1 do 85. minute, na kraju smo izgubili 2:1 golom u 112. minuti.

Neutralni posmatrači kažu da su TC poništena tri gola i nije sviran penal na 0:1. Treba Borcu dati prvo mjesto na početku sezone da bi ostali klubovi mogli normalno igrati fudbal - napisao je na Facebooku Munib Subašić, predsjednik Skupštine i generalni sekretar FK Tuzla City.