36. kolo
Derbi između Bešiktaša i Fenerbahčea završen bez pobjednika, Pjanić nije ulazio u igru
Veliki istanbulski fudbalski derbi između Bešiktaš i Fenerbačea, u okviru 36. kola Superlige, završen je bez pobjednika rezultatom 1:1, javlja Anadolu Agency (AA).
08.05.2022. u 20:46

Dva od tri najveća istanbulska tima odigrali su 355. meč na stadionu Vodafone Park.

Filip Novak je bio strijelac za žuto-plave već u šestoj minuti. Tri minute kasnije Mitchy Batshuayi promašio je najbolju priliku za domaćine kada je promašio jedanaesterac.

U 31. minuti susreta Besiktas je ponovo dobio priliku za izjednačenje nakon novog prekršaja Fenera unutar kaznenog prostora. Ovog puta odgovornost je preuzeo Rachid Ghezzal koji je poravnao rezultat.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je meč odgledao s klupe za rezervne igrače domaćeg tima.

Trabzonspor je osigurao titulu prvaka, Fenerbahče se nalazi na drugom mjestu sa 69 bodova. Bešiktaš je sedmi s 55 bodova.