Sjajan Meč
Đoković osvojio sedmi Wimbledon i izjednačio se sa legendarnim Samprasom
Srbijanski teniser Novak Đoković četvrti put zaredom, a sedmi put u karijeri osvojio je naslov wimbledonskog pobjednika svladavši u današnjem finalu Australca Nicka Kyrgios sa ukupnih 3:1 (po setovima 4:6, 6:3, 6:4, 7:6).
10.07.2022. u 18:11

Treći teniser svijeta se ovom titulom izjednačio sa legendarnim Peteom Samprasom na vječitoj listi sa po sedam osvojenih Wimbledona.

Đoković je trofeje osvajao i 2011., 2014., 2015., 2018., 2019. i 2021. godine.

Treba istaći da se 2020. turnir nije igrao zbog pandemije COVID-19.

Što se tiče samog današnjeg meča, Kyrgios (40. reket svijeta) sjajno je otvorio finale i osvojio prvi set (6:4), te došao u vodstvo od 1:0.

Australac je u prvom setu pokazao da je psihički izuzetno spreman za današnji finalni okršaj, a Đokoviću nije dozvolio nijednu break priliku te je gotovo savršeno osvajao gemove na svoj servis.

U drugom setu Đoković je zaigrao mnogo bolje u igri na svoj servis, počeo je bolje "čitati" igru Australca, te drugi set riješio u svoju korist rezultatom 6:3.

Treći set su obilježili sigurni servisi oba tenisera, ali Đoković je došao do vodstva od 5:4, te na kraju osvojio i set.

Gledali smo neizvjestan četvrti set, Kyrgios je vodio sa 6:5, ali je Đoković sjajnom igrom došao do tie-breaka te na kraju slavio sa 7:6.

Đokoviću je ovo bio 21. trofej na Grand Slam turnirima.