Superkup Španije
Džanan Musa sa Realom srušio Barcu i osvojio prvi trofej u Madridu
Džanan Musa osvojio je prvi trofej u dresu Real Madrida.
25.09.2022. u 20:36

Košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine predvodio je Kraljeve do trijumfa u finalu Superkupa Španije. Real je u El Clasicu savladao Barcelonu sa 89:83 i tako odbranio naslov iz prošle sezone.

Jedan od ključnih igrača u trijumfu bio je naš Džanan Musa. Za nešto više od 36 minuta na parketu ubacio je 19 poena, a imao je i tri asistencije i dva skoka.

Prvi period igre pripao je Realu koji je slavio sa 17:15. Barcelona je zaigrala mnogo bolje u nastavku, drugu četvrtinu riješila je u svoju korist sa 22:12, i na odmor otišla sa "plus osam" (29:37).

Treća četvrtina pripala je Realu (26:12). Barca je u trećem periodu imala i 12 poena prednosti (33:45), ali je uslijedila velika serija od 22:4, pa treću četvrtinu Kraljevi završavaju sa prednošću od pet poena (55:49).

No, uslijedio je novi preokret. Katalonci napravili seriju 10:3, za novo vodstvo (58:59). Do kraja meča ekipe su se smjenjivale u vodstvu, Real je pri rezultatu 71:71 imao napad za pobjedu, ali su odigrali lošu akciju.  Deck nije bio precizan, pa se otišlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta igre više koncencetracije imali su Musa i društvo i zasluženo su slavili, što je Realu peti trofej Superkupa u nizu.