Izgubio finale
Džumhur ostao bez Australian Opena i nagrade od 100.000 dolara
Damir Džumhur nije se uspio plasirati na Australian Open, prvi Grand Slam u sezoni.
13.01.2021. u 09:43

Bh. teniser u finalu kvalifikacija izgubio je od Belgijanca Kimmera Coppejansa rezultatom 2:0 (ATP 175), po setovima 6:2, 6:0.

Coppejans je oduzeo servis bh. teniseru u šestom gemu i poveo sa 4:2 a potom servirao za 5:2. Belgijskom teniseru pripao je i osmi gem na meču za konačnih 6:2 u prvom setu.

Belgijanac je i drugi set otvorio brejkom i poveo sa 1:0, a do kraja seta Džumhuru nije dopustio da osvoji niti jedan gem. Završilo je 6:0.

Jedina šansa da Džumhur zaigra na Australian Openu jeste da bude jedan od "lucky loosera", odnosno da neko od igrača koji su u glavnom žrijebu odustane od takmičenja. Sarajlija je trenutno 7. na mjestu tenisera koji čekaju eventualne otkaze igrača.

Kvalifikacije za Australian Open igraju se u Dubaiju, zbog strogih mjera prilikom ulaska u Australiju.

Plasman u prvo kolo prvog Grand Slama u sezoni donosi i novčanu nagradu od 100.000 dolara.

Australian Open zakazan je za 8. februar i trajat će do 21. februara.