Serie A
Inter u derbiju savladao bezidejni Milan, nastupili Džeko i Krunić
Fudbaleri Intera savladali su u gradskom derbiju Milan rezultatom 1:0 u meču 21. kola Serie A.
05.02.2023. u 22:41

Meč poznatiji kao Derby della Madonnina nije nam ponudio mnogo toga.

Inter je prvi put zaprijetio u šestoj minuti ali je udarac Lautara sjajno odbranio golman Milana.

Lautaro četiri minute kasnije ponovo šutira ali je njegov udarac otišao pored gola.

Nakon dvije propuštene velike šanse, Lautaro se u 34. minuti sjajno snašao nakon kornera i doveo Inter u vodstvo.

Fudbaleri Milana su gotovom čitavom meča bili bezidejni, a prvi put su zaprijetili golu Intera u 58. minuti, međutim Giroud je bio neprecizan.

Bh. reprezentativcac u redovima Intera Edin Džeko je na terenu proveo 71. minutu, dok je u redovima Milana Rade Krunić igrao cijeli susret.

Inter je ovom pobjedom sa 43 boda ostao na drugoj poziciji Serie A, ali je smanjio zaostatak za vodećim Napolijem na 13 bodova.