Serie A
Interu pripao Derby della Madonnina, debakl Milana Krunić gledao s klupe
Gradski derbi između Milana i Intera, poznatiji kao Derby della Madonnina, pripao je nominalnim gostima s visokih 3:0.
21.02.2021. u 16:54

Utakmica na San Siru odlično je počela za ekipu Antonija Conte koja je povela već u petoj minuti nakon što je Lautaro Martinez dodavanje Romelua Lukakua pretvorio u 0:1.

U 15. minuti Zlatan Ibrahimović je mogao anulirati prednost Intera, ali je Samir Handanović je odličnom reakcijom sačuvao svojun mrežu.

Šest minuta kasnije uzvratio je Lukaku, no njegov šut je ptišao pored desne stative Milanovog gola.

Dobru priliku za Rossonere upropastio je Theo Hernandez u 33. minuti, da bi tri minute poslije Ivan Perišić imao dobru priliku, ali je Gianluigi Donnarumma to odbranio.

U nastaku je Martinez šutirao preko gola, da bi Handanović u 38. minuti još jednom odlično spasio svoju mrežu poslije udarca Ibrahimovića.

Iskusni slovenski čuvar mreže je i u 47. minuti nadmudrio Ibrahimovića, čiji je udarac glavom uspio ukrotiti.

U 57. minuti Martinez je udvostručio prednost nakon asistencije Perišića, da bi Lukaku u 66. minuti postavio konačnih 0:3. I njemu je asistirao hrvatski reprezentativac.

Fudbalski reprezentativac BiH Rade Krunić poraz Milan pratio je s klupe.