Mlada nada Čelika
Junak Zenice sinoć srušio Sarajevo, a jutros već bio u školskoj klupi sa drugovima iz razreda
Čelikova senzacija protiv Sarajeva na startu Kupa Bosne i Hercegovine glavna je tema u Zenici.
20.10.2022. u 14:54

Zeničani su prošlosezonskog finalistu eliminirali u šesnaestini finala poslije boljeg izvođenja penala. Nakon 90 minuta bitke na Bilinom polju završeno je 1:1.

Sarajevo je povelo eurogolom Hamze Čatakovića u 35. minuti, a Crveno-crni su poravnali preko Edina Durmiša u 57. minuti.

Nakon što je susret okončan bez pobjednika, odmah se pristupilo izvođenju penala, a jedan promašaj fudbalera Sarajeva bio je dovoljan za erupciju oduševljenja u Zenici.

S obzirom na to da je pogodio za izjednačenje, a kasnije i u penal - lutriji, Edin Durmiš s pravom je pravi junak Zeničana.

Nakon sjajno odigrane utakmice, Durmiš se vratio u svakodnevnicu. Posvetio se školskim obavezama i vratio se sa prijateljima u školske klupe JU Tehničke škole Zenica.

Durmiš u posljednje vrijeme pruža odlične partije u dresu Čelika.

Podsjećamo da je fudbaler rođen 2003. godine doveo Čelik na megdan Sarajevu nakon simultanke protiv GOŠK-a u drugom kolu Kupa FBiH. On je postigao četiri pogotka u pobjedi Zeničana nad Gabeljanima rezultatom 4:2 na Bilinom polju.