Afrički kup nacija
"Ludnica": Senzacionalni Kamerun za 20 minuta od 0:3 do bronzane medalje
Fudbalska reprezentacija Kameruna osvojila je bronzanu medalju na Afričkom kupu nacija, kojem su domaćini.
05.02.2022. u 22:23

Kamerunicu su napravili svjevrsnu senzaciju i nadoknadili su 0:3, te nakon penala savladali Burkinu Faso i izborili pobjedničko postolje.

Yago je u 24. minuti doveo Burkinu Faso u vodstvo, a u finišu prvog dijela udvostručili su prednost autogolom Onane.

Kada je Ouattara u 49. minuti pogodio za 3:0 činilo se da je sve gotovo. No, domaći se niosu predavali.

Bahoken je golom u 71. minuti vratio nadu domaćim navijačima, a stvari je do usijanja doveo rezervista Aboubakar kada je u 85. minuti pogodio za 2:3.

Stadion je "eksplodirao" u 87. minuti kada je Aboubakar pogodio za 3:3. VAR je provjeravao da je li je bilo prekršaja, ali je sudija pokazao na centar.

Pristupilo se izvođenju penala, svih pet Kamerunaca je pogodilo, dok je kod Burkine Faso zakazao Toure.