Futsal
Mostar SG Staklorad remizirao u prvom kolu Lige prvaka
Mostar SG Staklorad, aktuelni prvak Bosne i Hercegovine u futsalu, remizirao je u susretu prvog kola glavne runde UEFA Lige prvaka od finskog Kampuksen Dynama, a meč je završen rezultatom 1:1.
27.10.2021. u 21:45

Nakon što je prvopoluvrijeme završeno bez golova, na počeku drugog dijela Jukka Kytola je pogodio mrežu Mostaraca.

Prvak naše zemlje do izjednačenja je stigao u 30. minuti kada je Marin Suton pogodio poslije asistencije golmana Stanislava Galića.

U nastavku susreta bilo je prilika na obje strane, no rezultat se nije mijenjao.

U drugom meču grupe 8 ranije dana nizozemski Hovocubo je s visokih 5:0 savladao savladao moldavskog predstavnika Dinamo Chisinau.

Već sutra Mostarci će odmjeriti snage protiv moldavskog predstavnika, a početak susreta zakazan je za 20 sati u sportskoj dvorani u Jablanici. Nešto ranije će snage odmjeriti Kampuksen Dynamo i Hovocubo.

Samo prvoplasirani tim iz sve grupa 5, 6, 7 i 8 ostvarit će plasman u narednu fazu takmičenja - elitnu rundu.