ABA 2 liga
Novi poraz Sparsa: Splićani se bolje snašli u uzbudljivoj završnici
Košarkaški Splita u 13. kolu ABA 2 lige savladali su Spars Realway sa 84:81
16.01.2020. u 20:07

Košarkaški Spars Realwayja doživjeli su 13. ovosezonski poraza u ABA 2 ligi, nakon što ih je večeras na domaćem parketu sastav Splita nadigrao sa 84:81.

Gosti su bili bolji na u prvih deset minuta, a rezultat je poslije prve četvrtine glasio 28:21.

Prednost iz uvodnog dijela meča Splićani su održavali i tokom narednog perioda, pa su na poluvrijeme otišli sa "plus šest". Semafor je pokazivao 51:45 u korist trenutno petoplasiranog tima ABA 2 lige.

Sarajlije su u nastavku meča ipak uspjele doći do izjednačenja i susret uvesti u neizvjesnu završnicu u kojoj su se gosti bolje snašli, a pobjednika je odlučen na jedan posjed lopte. Split je na kraju slavio sa 84:81.

Gabrić je bio najefikasniji igrač gostujućeg sastava sa 19 poena, koliko je postigao i Buza u redovima Sparsa.

Nakon večerašnjeg poraza Sparsi su ostali zakucani za dno tabele ABA 2 lige.