Kvalifikacije
Penal-drama: Gojak da časti Livakovića, Dinamo se provukao
Zagrebački Dinamo je prošao u treće pretkolo Lige prvaka, eliminiravši prvaka Rumunije, ekipu Cluja.
26.08.2020. u 22:55

Nakon 90 minuta igre bilo je 2:2. U produžecima nije bilo pogodaka pa su putnika u narednu rundu odlučili penali.

Dinamo je poveo preko Amera Gojaka u 14. minuti. Modri su u 51. minuti ostali sa igračem manje nakon što je Theophile-Catherine skrivio penal i zaradio crveni karon. Deac je bio neoprezan s bijele tačke.

Ipak, Cluj u 64. minuti koristi igrača više i dolazi do poravnanja golom Pereire.

Dinamo je s igrače manje uspio vratiti prednost. Kastrati je zatresao mrežu prvaka Rumunije u 78. minuti.

I kada se činilo da će Dinamo slaviti, domaći tim nekoliko sekundi prije kraja meča stiže do poravnanja. Debeljuh je pogodio za 2:2 i odveo meč u produžetke.

Nakon 30 minuta dodatnog vremena mreže su mirovale pa su putnika u treće pretkolo odlučili penali. Cluj je imao šansu za pobjedu. Kod rezultata 4:4 golman domaćih je odbranio penal Gojaku, a Golofca nije uspio savladati Livakovića. Ključni penal za Rumune promašio je Boli.

Zanimljivo je bilo ii u Glasgowu gdje je Ferencvaroš, za koji nastupaju reprezentativci BiH Adnan Kovačević i Eldar Ćivić, izbacii Celtic slavivši sa 2:1.