UEFA-ina takmičenja
Pirić zaključao mrežu protiv Dinama, Hadžikadunić poražen u Belgiji
Kompletirano je drugo kolo UEFA-inih klupskih takmičenja - Evropske i Konferencijske lige.
15.09.2022. u 23:01

AEK Larnaca za koji nastupaju Kenan Pirić i Hrvoje Miličević došli su do prvog trijumfa u grupi B, nakon što su kao gosti savladali Dinamo Kijev sa 0:1. Za trijumf Kiprana pogodio je Ádám Gyurcsó u osmoj minuti. Ukrajinski predstavnik je u 30. minuti uspio zatresti mrežu Pirića, ali je nakon intervencije VAR-a gol poništen.

U derbiju ove grupe Rennes i Fenerbahče remizirali su rezultatom 2:2. Rennes je ispustio dva gola prednosti. Francuski tim nakon dva kola ima četiri boda, koliko i Fenerbahče, AEK ima tri boda, dok je bez bodova Dinamo.

Dennis Hadžikadunić je s Malmeom poražen u Belgiji kod Royale Uniona rezultatom 3:2. Bh. reprezentativac igrao je cijeli meč grupe D. U drugom susretu Braga je bila bolja od Union Berlina sa 1:0.

Iz Konferencijske lige vrijedi izdvojiti pobjedu Bašakšehira nad Fiorentinom rezultatom 3:0 i remi Partizana protiv Nice 1:1. Siniša Saničanin je duel pratio s klupe.