Liga nacija
Poljaci u Bologni osvojili bod, minimalne pobjede Srbije i Albanije
U Grupi A Lige nacija bodove su podijelile selekcije Italije i Posljske. Utakmica u Bologni, na stadionu "Renato Dall'Ara" okončana je sa 1:1
07.09.2018. u 22:41
Italija - Poljska 1:1

Sedam utakmica Lige nacija odigrano je večeras, a teško da se neki od ostvarenih rezultata mogu nazvati iznenađenjima.

U Grupi A Lige nacija bodove su podijelile selekcije Italije i Posljske. Utakmica u Bologni, na stadionu "Renato Dall'Ara" okončana je sa 1:1. Gosti su poveli golom Zielinskog u 40. minuti utakmice, a asistirao mu je Lewandowski.

Domaćin ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva, selekcija Rusije, trijumfovala je s 2:1 u gostima kod Turske u Grupi B Lige nacija.

U grupi C Albanija je golom Xhake s 1:0 savladala Izrael, dok je Srbija indentičnim rezultatom u gostima porazila Latviju.

Duel Rumunije i Crne Gore okončan je bez golova, a gosti su utakmicu okončali s deset igrača zbog crvenog kartona za Mugošu kojeg je zaradio u 77. minuti.

U mečevima grupe D pobjednika, ali ni golova, nije bio u susretu Azerbejdžana i Kosovaa, dok su u okršaju dvaju otočkih zemalja Farski Otoci sa 3:1 savladali Maltu.