Grupa F
Portugal u finišu slomio Mađarsku, Ronaldo najbolji strijelac EURO-a svih vremena
Portugal je pobjedom nad Mađarskom u Budimpešti krenuo o odbranu naslova prvaka Evrope.
15.06.2021. u 19:54

Portugalci su u prvom kolu grupe F trijumfovali sa 3:0, a domaći tim na prepunoj Puškaš Areni slomili su u finišu utakmice, za samo dvije minute.

Portugal je slavio golovima Guerreira (84. minut) i Ronalda(86., 92. minut).

Ronaldo je u današnjem susretu došao do brojnih rekorda. Postao je prvi igrač koji je igrao na pet evropskih prvenstava, a golovima protiv Mađarske stigao je do ukupno 11 na smotri najboljih selekcija Starog kontinenta, čime je postao najbolji strijelac ovog takmičenja svih vremena.

Portugal je došao do prednosti u 84. minuti. Mrežu Mađarske zatresao je Raphael Guerreiro. Nakon njegovog udarca lopta je pogodila jednog mađarskog igrača, promijenila pravac i završila u golu.

Dvije minute kasnije dosuđen je penal za Portugalce. Loptu na bijelu tačku je namjestio Ronaldo i pogodio.

Ronaldo je u nadoknadi vremena drugim golom nakon duplog-pasa dokrajčio Mađarsku.

Od 21 sat u "grupi smrti" igraju Njemačka i Francuska.