Premijer liga
Posušje ubjedljivo protiv Tuzla Cityja, gosti drugo poluvrijeme igrali sa igračem manje
Fudbaleri Posušja savladali su na domaćem terenu Tuzla City sa 3:0 u posljednjem meču 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
09.10.2022. u 16:53

U dosta otvorenoj fudbalskoj predstavi, domaći su imali više konkretnih prilika i odnijeli su zasluženu pobjedu.

Posušje je povelo u 31. minuti. Brković je sjajno proigrao Bobana koji pogađa za radost domaćih.

Na 2:0 postavio je Boban sa 11 metara svojim drugim današnjim pogotkom u 45. minuti.

Tuzla City je cijelo drugo poluvrijeme igrao sa igračem manje, nakon što je Čeliković u finišu prvog dijela igrao rukom u svom šesnaestercu, te dobio crveni karton (situacija iz koje je Posušje stiglo do 2:0).

Konačnih 3:0 postavio je sjajnim pogotkom Vukoje u 90. minuti.

Tuzla City je trenutno peti sa 19 bodova, dok četiri boda manje na osmoj poziciji ima Posušje.