Evropska liga
Preokret u Slovačkoj: Treća pobjeda Dinama
25.10.2018. u 20:59

Ekipa Dinama stigla je do treće pobjede u UEFA Evropskoj ligi.

Tim bh. fudbalera Amera Gojaka i Izeta Hajrovića je u trećem kolu grupe D ostvario gostujući trijumf protiv Spartaka Tranava i to nakon preokreta rezultatom 1:2. Domaći su poveli preko Ghorbanija u 32. minuti, a gosti su preokret kreirali u dugom poluvremenu. Mrežu Spartaka zatresli su Gavranović u 64. i Oršić u 77. minuti.

Amer Gojak je igrao kompletan susret, dok je Hajrović zamijenjen u 74. minuti utakmice.

U drugom meču ove grupe Anderlecht i Fenerbahče su odigrali rezultatom 2:2. a belgijski tim je ispustio dva gola prednosti. Ognjena Vranješa nije bilo u ekipi Anderlechta zbog crvenog kartona kojeg je zaradio u prošlom kolu.

Bh. arbitri predvođeni Irfanom Pljetom dijelili su pravdu u Austriji gdje je Salzburg bez većih problema rezultatom 3:0 pobijedio Rosenborg. U redovima prvaka Austrije zbog povrede nije bilo Todrovića, dok je kod gostiju starter bio mladi reprezentativac BiH Besim Šerbečić.