Liga prvaka
Real je bio na koljenima protiv Manchester Cityja, a onda se ukazao Benzema
Fudbaleri Manchester Cityja i Real Madrida priredili su nam pravu poslasticu u prvom poluvremenu prvog polufinalnog meča Lige evropskih prvaka.
26.04.2022. u 21:50

Kraljevi su nakon deset minuta igre imali dva gola zaostatka, Građani su imali još dvije stopostotne prilike, koje nisu uspjeli pretvoriti u gol, a onda je stigla kazna.

VEZANI TEKST - Silovit start Manchester Cityja: Real na koljenima, nakon 11 minuta gubi 0:2

Već u 2. minuti Kevin De Bruyne je ispratio sjajan centaršut i glavom pogodio mrežu nemoćnog golmana Reala.

U 11. minuti već je bilo 2:0. De Bruyne je uposlio Gabriela Jesusa, a ovaj rutinski pogađa za veliku prednost domaćih.

Potom su Mahrez i Foden zapucali zicere, mogli su nokautirati uzdrmani Real, koji je bio na konopcima... Međutim, nisu uspjeli pogoditi, a onda je Karim benzema po koji put pokazao kao spasitelj madridskjog kluba.

Kraljevi su se vratili u život u 33. minuti. Mendy je centrirao, a Benzema iz ničega pogodio za 2:1.

Za očekivati je da će zanimljivo biti i u nastavku meča.