Hrvatska
Rijeka nakon velikog preokreta savladala Osijek i izborila plasman u finale Kupa
Druga polufinalna utakmica hrvatskog fudbalskog Kupa između domaćina Rijeke i Osijeka na Rujevici pripala je domaćinu koji je slavio sa 3:2.
31.05.2020. u 22:57

Riječki stadion Rujevica bio je bez gledatelja, no dio domaćih navijača pratio je utakmicu s brda pored stadiona.

Prvi gol za Osijek postigao je Petar Bočkaj u 16 minuti, a drugi u 48. minuti.

U 56. minuti sudija je isključio Laszla Kleinhaslera, igrača Osijeka.

Brojčanu prednost Rijeka je iskoristila deset minuta kasnije kada je Robert Murić pogodio za 1:2.

Antonio Mirko Čolak je izjednačio na 2:2 u 73. minuti nakon dosuđenog jedanaesterca, a za veliki preokret pogodio je Sterling Siloe Yateke u 86. minuti.

Rijeka je pet puta bila pobjednik Kupa, prošle godine je bila branitelj naslova. U inalu će igrati protiv Lokomotive koja je jučer sa 3:1 savladala Slaven Belupo.