Pripremne utakmice
Sarajevo izgubilo od danskog drugoligaša, Velež slavio, Borac remizirao
Fudbaleri Sarajeva poraženi su od Horsensa iz Danske sa 2:3 u prijateljskom meču odigranom u Antalyji.
05.02.2022. u 17:19

Bordo tim je nakon 38 minuta igre imao zaostatak od tri gola - 0:3 protiv danskog drugoligaša. Ipak, u nastavku meču izabranici trenera Aleksandra Vasoskog zaigrali su mnogo bolje, što im je donijelo i dva gola, koja su donekle popravila sliku. Ako ništa gledajući rezultatski...

Kapić je sa bijele tačke smanjio na 1:3, a onda rezervista Velkoski sjajnim volejom pogađa za minus jedan. U 84. minuti Sarajevo postiže i treći pogodak, koji je poništen zbog ofsajda.

VEZANI TEKST - Željezničar izgubio od Goražda

Velež je na pripremama u Antalyji savladao FC Akzhayik iz Kazahstana sa 3:2. Dva gola postigao je Nermin Haskić, a u strijelce se upisao i Dženan Zajmović.

Prijateljski meč u Turskoj odigrao je i banjalučki Borac koji je remizirao bez golova, a protivnik je bio Arsenal Tula.

Osim Željezničara (izgubio od Goražda 0:2), poraz protiv Federalnog prvoligaša upisao je i Tuzla City. Izabranici trenera Husrefa Musemića izgubili su od GOŠK-a sa 1:3.

Nešto ranije, Zrinjski je bez većih problema slavio protiv NK Neretve.