Kup BiH
Senzacija na Bilinom Polju: Čelik nakon penal-drame izbacio Sarajevo
Fudbaleri Čelika plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine!
19.10.2022. u 20:01

Zeničani su večeras u posljednjem meču šesnaestine finala Premijer lige Bosne i Hercegovine nakon penala bili bolji od Sarajeva.

Tribine na Bilinom polju na ovom meču bile su dobro ispunjene, te su igrači oba tima imali odličnu podršku svojih navijača.

Nakon skoro pola sata meča na Bilinom polju nije bilo golova, a oba tima imali su po jednu solidnu priliku.

Džafić je u 31. minuti imao dobru šansu, ali je golman domaćih Durmo sjajno intervenisao.

Sarajevo je do vodstva došlo u 35. minuti. Čataković je sa 20-tak metara postigao eurogol za veliku radost navijača Bordo tima.

Čelik je u samom finišu prvog dijela ima dobru priliku, ali je Dizdarević bio na visini zadatka.

U drugom dijelu smo gledali pravu fudbalsku ljepoticu na Bilinom polju.

Šijerkić na samom otvaranju drugog poluvremena postiže pogodak, koji je bio poništen zbog ofsajda.

Sarajevo je minut kasnije moglo povećati vodstvo kada je Mulahusejnović šutirao iz dobre pozicije, ali je lopta otišla preko gola.

Čelik je u 49. minuti preko Durmiša mogao doći do izjednačenja, ali je prečka spasila Bordo tim.

Čataković u 54. minuti sjajno šutira, međutim pogodio je stativu.

Čelik u 58. minuti dolazi do izjednačenja. Tomašević je u šesnaestercu igrao rukom, nakon čega je sudija Topuzović dosudio penal. Odgovornost je preuzeo Durmiš te rutinski pogodio mrežu za 1:1.

Sarajevo je u 66. minuti moglo do novog vodstva, ali okvir gola je treći put večeras bio saveznik Čelika.

U 70. minuti potpuno prazna je bila lijeva strana Bordo tima, Durmiš je šutirao ali je njegov udarac otišao preko gola.

Sarajevo je do kraja susreta prijetilo preko Varešanovića, međutim izostala je realizacija.

S obzirom da nakon regularnih 90 minuta nije bilo pobjednika, uslijedilo je izvođenje jedanatesteraca.

Precizniji sa 11 metara bili su igrači Čelika, te se plasirali u narednu fazu takmičenja.

Utakmice osmine finala igraju se 18. i 19. februara naredne godine, nekoliko dana prije starta proljetnog dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U osmini finala, kao i u šesnaestini, igra se jedna utakmica.