PLBiH, 11. kolo
TOK UTAKMICA: Posušje - Široki Brijeg 2:2, Željezničar - Leotar 1:0, Zrinjski - Sloboda 1:0
Prva trećina takmičenja u Premijer ligi BiH okončana je večeras, utakmicom Zrinjski - Sloboda, kojom je ujedno spuštena zavjesa na 11. kolo bh. elite.
26.09.2021. u 16:45

A prije duela na stadionu Pod Bijelim brijegom odigrana su još dva meča. Od 15 sati komšijski derbi igrali su Posušje - Široki Brijeg 2:2, a dva sata kasnije Željo je na Grbavici ugostio Leotar - 1:0.

Tekstualne prijenose utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________

90. minut: Kraj meča u Mostaru, Zrinjski je slavio sa 1:0.

90. minut: Finiš je meča u Mostaru, Zrinjski i dalje ima prednost od 1:0.

73. minut: GOOOOLLLLLLLL! Zrinjski vodi, Bilbija je strijelac. Ovaj put Bukvić nije mogao ništa.

72. minut: Sloboda prijeti preko Hasanovića, ali lopta odlazi preko gola.

65. minut: Barišić je šutirao glavom na ubacivanje Tičinovića, ali golman Slobode opet brani.

62. minut: Bilbija je snažno šutirao, ali opet brani Bukvić.

61. minut: Sat igre je iza nas, bez većih uzbuđenja u nastavku meča.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

34. minut: Jakovljević je pokušao sa tridesetak metara, ali Bukvić brani.

31. minut: Pokušali su Tuzlaci zaprijetiti iz kontre, ali je Ćorluka otklonio opasnost.

23. minut: Zaprijetio je Savić, ali Bukvić spašava Slobodu.

18. minut: Alić je pokušao sa distance, ali šutira pored gola Zrinjskog.

10. minut: Nakon, ne baš najbolje intervencije Bukvića, zaprijetio je Zrinjski, ali je golman Tuzlaka ispravio grešku.

1. minut: Počeo je meč na stadionu Pod Bijelim brijegom.

20:57 sati: Fudbaleri Zrinjskog i Slobode izlaze na teren.

18:58 sati: Od 21 sat igra se susret Zrinjski - Sloboda. Ostanite uz Faktor.

90. minut: Kraj na Grbavici, Željo je slavio sa 1:0.

77. minut: Grbavicom se ori - Saveze stidi se, sluga si politike". Velika prilika za Boju, brani Perišić.

73. minut: Sudija Bilbija je pokazao karton Beći. To mu je treći karton i neće igrati protiv Borca. Zanimljivo, prije toga Bilbija je kartone pokazao i Juričiću i Vrhovcu, a i njima su to bili treći kartoni i neće putovati u Banja Luku.

70. minut: Nakon prozivanja Vice Zeljkovića, predsjednika FSBiH, sudija Bilbija nakratko je prekinuo utakmicu.

60. minut: Subašić gađa iskosa sa lijeve strane, brani Perišić.

56. minut: Nakon kornera Leotara sijevnula je kontra Želje, ali Zdunić nije bio precizan u završnici.

44. minut: GOOOOOLLLLLL! Željo je poveo na Grbavici. Mekić je šutirao, lopta se od stative odbila u golmana Perišića i završila u mreži.

38. minut: Lijepo su kombinovali Zdunić i Bojo, a ovaj drugi šutira preko gola.

37. minut: Nakon kornera pokušao je Vrhovac, ali bez promjene rezultata.

26. minut: Budi se Željo. Sada je Mujeznović zaprijetio, ali Risto Perišić brani.

24. minut: Subašić je ubacio sa lijeve strane, ali Juričić kasni.

21. minut: Sada je opasno pred golom Želje. Vrhovac je pogriješio, lopta dolazi do Zeca čiji udarac blokira Mujezinović.

12. minut: Velika prilika za Željezničar. Bojo je oduzeo loptu defanzivcima Leotara, uposlio je Zdunića, koji iz idealne situacije nije uspio matirati golmana Trebinjaca.

6. minut: Bez većih uzbuđenja na meču Željezničar - Leotar.

1. minut: Počeo je meč na Grbavici.

16:57 sati: Gosti iz Trebinja prije početka meča kapitenu Želje Aleksandru Kosoriću uručili su cvijeće.

16.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 11. kola PLBiH.