TOK UTAKMICA: Sarajevo - Sloboda 1:0, Tuzla City - Zrinjski 0:2
Danas su na rasporedu dva meča 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
20.11.2021. u 14:50

Nakon što su sinoć Velež i Široki Brijeg remizirali (1:1), danas su na programu bila dva derbija.

Sarajevo je na Koševu savladalo Slobodu sa 1:0, dok je Zrinjski slavio na gostovanju kod Tuzla Cityja.

____________________

90. minut: Završen je meč na Tušnju pobjedom Zrinjskog, koji je osigurao i titulu jesenjeg prvaka BiH. Čestitke Mostarcima!

90. minut: Čondrić zaustavlja pokušaj Džafića.

90. minut: Čini se da je pitanje pobjednika na Tušnju riješeno. Domaći nemaju snage ni za počasni gol.

69. minut: GOOOOOLLLLLLL! Kamenar pogađa za 0:2.

65. minut: Brajlović opet spašava Tuzlake. Ovaj put pokušao je rezervista Kamenar.

51. minut: Još jedna velika prilika za goste. Tičinović je izašao sam pred Brajlovića, ali je šutirao pored gola.

46. minut:Odmah u prvom napadu prijeti Zrinjski, ali je Brajlović spasio domaće.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme.

26. minut: Tičinović pogađa prečku. Domaći su sada imali sreće.

24. minut: Mehanović je uhvatio volej, ali brani Čondrić.

21. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Nemanja Bilbija pogađa za vodstvo gostiju.

20. minut: Zaprijetio je Nukić nakon prekida, ali lopta odlazi preko gola.

15. minut: Kakva prilika za Zrinjski. Ćorluka je odigrao povratnu loptu, a Zlomislić topovski šutirao preko gola.

8. minut: Bilbija glavom šutira pored gola.

1. minut: Počeo je derbi na Tušnju.

16:54 sati: Od 17 sati na Tušnju se igra derbi između Tuzla Cityja i Zrinjskog.

94. minut: Završen je meč na Koševu, Bordo tim je slavio sa 1:0.

92. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Sarajevo je povelo golom Cmiljanića!

90. minut: Igrat će se još tri minute nadokande.

89. minut: Cmiljanić glavom šutira preko gola.

80. minut: Opet prijeti Varešanović, ali sada Bukvić brani.

76. minut: Dupovac je požutio i neće moći igrati protiv Širokog Brijega. S druge strane žuti karton je dobio Amar Beganović, koji će propustiti meč protiv Želje.

73. minut: Velika prilika za Sarajevo. Varešanović se nakon kontre našao u odličnoj poziciji, ali je šutirao visoko preko gola.

61. minut: Sloboda je imala kontru četiri na dva, ali je Said Husejinović upropastio odličnu priliku za goste.

57. minut: Rezervista Bodul je dobro gađao iz slobodnjaka, no Bukvić brani.

54. minut: Na drugoj strani pokušao je Dženis Beganović, no Dizdarević opet brani.

48. minut: Kombinovali su Bagarić i Kobiljar, ali udarac ovog drugog odlazi pored gola.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Koševu.

44. minut: Dženis Beganović je topovski šutirao, ali Dizdarević ponovo brani.

40. minut: Sada se Kurdić nakon soloprodora odvažio na udarac, ali Bukvić je opet siguran.

38. minut: Stopostotna prilika za Slobodu. Osmić je izašao jedan na jedan sa golmanom Sarajeva, ali je Dizdarević odbranio njegov pokušaj.

28. minut: Najbolja prilika na utakmici. Velskoski je topovski šutirao sa dvadesetak metara, ali Bukvić brani.

22. minut: Kurdić se nakon prekida nije najbolje snašao pred golom Slobode.

16. minut: Kobiljar je ubacio sa desne strane, ali Karišik otklanja opasnost pred golom Slobode.

8. minut: Bez uzbuđenja u duelu Sarajeva i Slobode.

1. minut:Počeo je meč na Koševu.

14:50 sati: Sarajevo će biti oslabljeno, jer Sablić neće moći računati na suspendovane Hebibovića i Palića, dok su Ševelj i Kapić povrijeđeni. Za Kapića je, tvrde iz stručnog štaba Bordo tima, završena polusezone.

14.50 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 17. kola PLBiH.