TOK UTAKMICA/ Velež - Hamrun 0:1, AZ Alkmaar - Tuzla City 1:0
Fudbaleri Veleža i Tuzla Cityja poraženi su u prvim mečevim drugog pretkola UEFA Konferencijske lige.
21.07.2022. u 20:00

Rođeni će na Grbavici izgubili od Hamrun Spartansa sa Malte, dok su Građani poraženi u Nizozemskoj kod AZ Alkmaara.

Tekstualni prijenos utakmica sa Grbavice i iz Nizozemske mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.
_________________

90. minut: Završen je meč na Grbavici. Velež je u 96. minuti imao priliku za izjednačenje, ali je Bonello odbranio zicer Haskiću.

90. minut: Završen je meč AZ - Tuzla CIty, a Nizozemci su slavili sa 1:0. Šest minuta nadoknade na Grbavici.

78. minut: Pokušao je Halilović sa distance, brani gostujući golman.

72. minut: Evo sada prilike za Rođene. Halilović je uposlio Anđušića, koji je šutirao iz prve, ali lopta ide pored gola.

70. minut: Zaprijetio je Pršo, ali Bogdanović je oprezan. Rođeni definitivno nemaju ideje protiv rastrčanih gostiju sa Malte.

67. minut: Pogriješio je golman Veleža, ali srećom, gosti to ne koriste. Ima li Velež snage da dođe bar do izjednačenja?

53. minut: Sada sa tribina Grbavice čujemo i prve zvižduke. Navijači Veleža očito su nezadovoljni rezultatom i zalaganjem igrača.

46. minut: Počela su druga poluvremena, sretno Velež, sretno Tuzla City.

45. minut: Završena su prva poluvremena na Grbavici i u Nizozemskoj, naši timove gube identičnim rezultatom - 0:1.

33. minut: Pokušao je Halilović iz slobodnjaka, ali je pogodio živi zid.

30. minut: GOOOLLLLL! Šok na Grbavici, gosti su poveli. Matthew Guillaumier je striejlac. Mashike je nakon prekida pogodio prečku, a Guillaumier je odbijenu loptu pospremio u mrežu.

26. mintu: Velika prilika za Hasanovića, ali brani ponovo gostujući golman.

25. minut: Levski je savladao PAOK sa 2:0. Bolji iz ovog dvomeča igrat će protiv Veleža ili Hamruna.

17. minut: Opet prijeti Haskić, gađao je iskosa sa lijeve strane, ali lopta odlazi tik pored lijeve stative.

13. minut: GOOOOOOLLLLL! Alkmaar vodi protiv Tuzla Cityja. Dani de Wit je strijelac sa bijele tačke. Penalu je prethodio prekršaj golmana Nevresa Fejzića na jednim igračem domaćeg tima.

8. minut: Sada je zaprijetio i Haskić, ali lopta odlazi pored gola.

5. minut: Zaprijetio je i Velež. Halilović je uposlio Hasanović, ovaj topovski šutirao, ali golman tima sa Malte uspio je spasiti svoj mrežu.

1. minut: Dodo je zaprijetio, ali Bodanović se nije dao iznenaditi.

1. minut: Počeo je meč na Grbavici. Sretno Rođeni.

20:20 sati: Osim je bio prinuđen da izvrši izmjenu u odnosu na prvobitni sastav. Na zagrijavanju se povrijedio Dejanović, a umjesto njega od prve minute zaigrao je Zajmović.

20:16 sati: I ekipa Tuzla Cityja imat će podršku na gostovanju kod AZ Alkmaara. Ljiljani su na tribinama stadiona u Nizozemskoj.

20:11 sati: Navijači Veleža prave sjajnu atmosferu na Grbavici. Detaljnije ČITAJTE OVDJE

20:00 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica Velež - Hamrun Spartans i AZ Alkmaar - Tuzla City.