Finale
TOK UTAKMICE/ Sarajevu trofej Kupa BiH
Sarajevo je poslije boljeg izvođenja penala sedmi put u historiji osvojilo Kup Bosne i Hercegovine.
26.05.2021. u 16:11

Poslije 90 minuta igre između Sarajeva i Borca nije bio pogodaka. Bordo tim je nakon penala slavio 4:1.

Meč je sudio najbolji sudija u BiH Irfan Peljto. Njemu su asistirali Senad Ibrišimbegović i Davor Beljo. Četvrti arbitar bio je Miloš Gigović.

Borac: Lakić, Uzelac, Ćosić, Dujaković, Vojnović, Brtan, Subić, Čavić, Vranješ, Meleg, Mehanović

Sarajevo: Kovačević, Oremuš, Miličević, Dupovac, Hebibović, Đokanović, Adukor, Jukić, Velkoski, Fanimo, Mešanović

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________________

Kraj! Sarajevo je osvojilo Kup Bosne i Hercegovine za sezonu 2020/21.

- Handžić je postigao četvrti gol za Sarajevo.

- Uzelac je smanjio na 3:1.

- Mustedanagić pogađa za 3:0. Velika prednost za Sarajevo.

- Kovačević brani Tahriću - 2:0.

- Velkoski hirurški precizno za 2:0.

- Čavić šutira preko gola - i dalje 1:0 za Bordo tim.

- Miličević precizan - 1:0.

Penali će odlučiti pobjednika.

93. minut: Brtan i Subić izlaze, a Tahrić i Bosančić ulaze u igru kod Borca. Čini se da je ovo taktička izmjena zbog penala koji su izvjesni.

90. minut: Tri minute nadoknade.

87. minut: Velika šansa za Borac. Mladi Milojević je ostao sam u petercu poslije prekida, ali nije uspio najbolje zahvatiti loptu glavom.

85. minut: Mustedanagić mijenja povrijeđenog Hebibovića.

84. minut: Sve je izvjesnije da ćemo u Zenici gledati penale.

78. minut: Fanimo iz slobodnog udarca šalje loptu preko gola.

76. minut: Đokanović je izašao iz igre, ušao Milanović, a kod Borca Milojević mijenja Melega.

69. minut: Žuti karton za Ćosića.

68. minut: Na drugoj strani prijeti Mehanović, a odbrana Sarajeva blokirala je njegov šut.

66. minut: Najbolja prilika na utakmici. Handžić je izbacio Mešanovića, ovaj izašao sam pred Lakića, zaobišao ga i šutirao, ali Ćosić interveniše s gol-crte.

64. minut: Handžić je zamijenio Jukića kod Sarajeva.

64. minut: Moraitis je na terenu, a van igre Vranješ.

60. minut: Malo je nedostajalo da Mehanović postigne autogol. Mnogo sreće za Borac.

56. minut: Meleg je spustio za Vranješa, koji šutira pravo u Kovačevića.

46. minut: Vranješ je matirao Kovačevića, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

46. minut. Počelo je drugo polvrijeme.

Završeno prvo poluvrijeme. Miruju mreže u Zenici.

45. minut: Još 60 sekundi nadoknade.

41. minut: Prve varnice na terenu. Poslije nekoliko sitnih prekršaja nad igračima Sarajeva stvorila se gužva. Vranješ i Dupovac su imali verbalni duel. Sudija Peljto ih je upozorio da to više neće tolerisati.

40. minut: Vranješ šutira sa distance, ali dosta neprecizno.

37. minut: Jukić je šutirao, malo pored gola. Najbolja šansa za Sarajevo na meču.

19. minut: Žuti karton za Mešanovića zbog simuliranja.

2. minut: Jukić je dobio loptu u prostor od Milićevića, ali krilni fudbaler Sarajeva umjesto da centrira napravio je potez viška i faul u napadu.

1. minut: Počeo je meč u Zenici.

16:58 - U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine.

16:53 - Iz Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine koji je organizator utakmice nisu zatražili dozvolu da se finale Kupa igra pred određenim brojem navijača.