Junak pobjede
Unuk Seje Brajlovića ispisao historiju Tuzla Cityja
Tuzla City je slavio pobjedu u svojoj prvoj evropskoj utakmici u klupskoj historiji.
08.07.2022. u 08:17

Tim Dragana Jovića, koji je imao debi na klupi, trijumfovao je u San Marinu protiv ekipe Tree Pene rezultatom 2:0 u prvom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Historijske golove za Tuzlake postigao je džoker s klupe Salko Nargalić. Ušao je u igru u 86. minuti, a svom timu donio je pobjedu golovima u 92. i 93. minuti.

- Dobio sam priliku, zabio dva gola. Hvala Bogu, da nastavim ovako sljedeće sezone - rekao je Nargalić poslije meča.

Nargalić će 16. jula ove godine proslaviti 21. rođendan. Rođen je 2001. godine. Ime je dobio po djedu Salki Nargaliću Ćosi, bivšem bokseru koji je ubijen u Bijeljini u aprilu 1992. godine.

On je ovog ljeta u Tuzla City došao iz Orašja. Ponikao je u Sarajevu, a onda prešao u Želju,potom potpisao za City koji ga je proslijedio na posudbu u Orašje. U prošloj sezoni u Prvoj ligi FBiH dao je 11 golova.

Nargalić je unuk poznatog sarajevskog ugostitelja Seje Brajlovića.