Željo i Borac pogađali prečke i stative, ali ne i mrežu, Cityju puni plijen na Pecari
Završene su dvije zaostale utakmice 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
18.05.2022. u 19:52

Željezničar i Borac podijelili su bodove, a meč na Grbavici završen je miroljubivo - 0:0.

Možda je Banjalučanima pripalo prvo poluvrijeme, a najveću priliku gosti su imali preko Lukića u 17. minuti kada je njegov udarac zaustavila prečka.

Željo je definitivno bio bolji rival u drugih 45 minuta, a domaći su dva puta tresli okvir gola.

Stativa je spasila Borac u 65. minuti poslije udarca Šehića, a ponovo je okvir gola bio saveznik Banjalučana u 81. minuti kada je stativu uzdrmao Bekrić.

Za Želju je ovo četvrti vezani remi. Plavi su šesti sa 41 bodom, koliko ima i petoplasirani Velež, a Sarajevo na četvrtoj poziciji ima 43 boda.

Borac je treći sa 51 bodom na kontu, a drugo mjesto zauzima Tuzla City sa 56 bodova. Novi prvak BiH Zrinjski osvojio je 78 bodova.

Tuzla City je odnio puni plijen sa Pecare. Tuzlaci su slavili sa 1:0, a jedini gol je postigao Petar Mišić u sedmoj minuti.

Mogli su gosti u prvom poluvremenu povećati prednost, ali Džafić je u 39. minuti promašio penal.

Već za vikend na rasporedu su utakmice pretposljednjeg, 32. kola PPremijer lige.