Savladali Sarajevo
Zrinjski novi prvak Bosne i Hercegovine
Fudbaleri Zrinjskog postali su novi prvaci Bosne i Hercegovine.
16.04.2022. u 20:50

Plemići su večeras u susretu 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali Sarajevo rezultatom 4:0.

Janković je u 15. minuti fenomenalnim udarcem sa oko dvadesetak metara udaljenosti savladao golmana Sarajeva i izazvao oduševljenje domaćih navijača.

Na 2:0 je povećao Nemanja Bilbija svojim 27. pogotkom ove sezone u 52. minuti. Plemići su do 3:0 došli autogolom Lazića deset minuta kasnije.

Konačnih 4:0 postavio je Jukić sjajnim golom u 75. minuti.

Izabranici Sergeja Jakirovića su zahvaljujući večerašnjim trijumfom (uz današnji kiks Tuzlaka) pobjegli prvom pratiocu Tuzla Cityju za sada već nedostižan 21 bod, a do kraja sezone je ostalo još sedam kola.

Za Zrinjski je ovo sedma rekordna titula. Posljednja je osvojena 2018. godine. Plemići su bili prvaci i u sezonama 16/17, 15/16, 13/14, 08/09 i 04/05.