open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Prijeti im doživotni zatvor
Iz ugledne američke porodice uhapšena trojica braće zbog drogiranja i seksualnog napada na desetke žena
Blizanci Alon i Oren Alexander (37) i kao i njihov brat Tal Alexander (38), optuženi su da su "sami i zajedno s drugim osobama učestvovali u seksualnom iskorištavanju, uključujući drogiranje, seksualno zlostavljanje i silovanje na desetke žena"
12.12.2024. u 07:56
get url
text
Trojica braće iz ugledne američke porodice, koja se bavi nekretninama, uhapšeni su u srijedu u Miamiju pod optužbama za drogiranje, seksualno zlostavljanje i silovanje desetaka žena više od desetljeća, piše The New York Times. 
Blizanci Alon i Oren Alexander (37) i kao i njihov brat Tal Alexander (38), optuženi su da su "sami i zajedno s drugim osobama učestvovali u seksualnom iskorištavanju, uključujući drogiranje, seksualno zlostavljanje i silovanje na desetke žena" - navodi se u saopćenju Južnog okruga New Yorka.
Braća Alexander optužena su da su "iskoristili svoje bogatstvo i status" za napad na svoje žrtve, "prisiljavajući ih na seksualne odnose" - navodi se dalje u saopćenju u kojem se pozivaju da se jave eventualne druge žrtve ili svjedoci.
Navodni napadi dogodili su se između 2010. i 2021. godine.
Prije dvije godine, Tal i Oren Alexander bili su tema članka u New York Timesu koji opisuje njihov profesionalni uspjeh, uključujući prodaju penthousea od 2.000 kvadratnih metara na Manhattanu za gotovo 240 miliona dolara, piše ovaj list. 
Kako piše američka štampa, osim u New Yorku, bavili su se i prodajom luksuznih nekretnina na Floridi i u Aspenu radeći s opsežnim popisom ultra-bogatih i slavnih klijenata.
Dok nisu izašle vijesti o optužbama za seksualno zlostavljanje, braća Alexander bili su stalni dio jet seta, posjećujući blještave zabave u Miamiju, New Yorku i na Mediteranu.
Američki državni tužilac Damian Williams objavio je optužbe tokom konferencije za novinare u srijedu poslijepodne, nazivajući navodne zločine "gnusnim".
- Braća Alexander su se bavili luksuznim iskustvima, putovanjima i smještajem kako bi privukli i zaveli žene na te događaje, a zatim su u nekoliko navrata silovali i seksualno zlostavljali žene koje su učestvovale - tvrdi tužilaštvo.
Putovanja su bila organizirana unaprijed, a braća su navodno dijelila fotografije žena kako bi se uvjerili da su "dovoljno privlačne".
Braća su koristila aplikacije za spojeve ili društvene mreže kako bi ih kontaktirala ili su koristili organizatore zabava kao posrednike, navodi se u optužnici.
Optuženi su i da su nabavili razne vrste droga, GHB, gljive ili kokain kako bi savladali svoje žrtve prije nego što bi ih napali.
Tužilaštvo vjeruje da je navodno nedolično ponašanje možda počelo još u srednjoj školi i nadaju se da će se još žrtava javiti.
Braća se suočavaju sa doživotnim zatvorom.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.