Pronađena tijela dvije djevojke koje je odnijela bujica, nastavlja se potraga za muškarcem
Patrizia Cormos (20), Bianca Doros (23) i Cristian Molnar (25) bili su uz rijeku Natisone kad je stigla vodena bujica
AUTOR: Faktor/Udine Today
02.06.2024. u 12:44
Uz rijeku između Rimskog mosta i Orsarije u pokrajini Udine na sjeveru Italije identificirana su dva beživotna tijela, djevojaka Patrizie Cormos i Biance Doros.
Tijela je identificirala Civilna zaštita, jedno 700 metara od mjesta pada, a drugo oko kilometar, piše UdineToday.
Akcija izvlačenja je u toku, a potraga za trećom nestalom osobom nastavlja se.
Patrizia Cormos (20), Bianca Doros (23) i Cristian Molnar (25) bili su uz rijeku Natisone kad je stigla vodena bujica.
Zagrlili su se kako bi izdržali nalet vode, ali rijeka je bila prejaka i odnijela ih je.
U popodnevnim satima subote spasioci su pronašli torbu koja pripada jednoj od nestalih djevojki. U njoj je bio i mobitel preko kojeg su tražili pomoć.
- Prolazio sam preko mosta i išao prema skladištu. Vidio sam te mlade u rijeci, nazvao sam policiju. Od sigurnosti su ih dijelila dva metra. Bili su u panici, tražili su gdje mogu prijeći, gdje je najniži vodostaj - kazao je šokirani svjedok za UdineToday.
Vatrogasci su ubrzo stigli, bacali su uže prema mladima, jedan od vatrogasaca riskirao je život pokušavajući ih spasiti, ali nije uspio do njih doći.
Odnijela ih je vodena bujica. Dvije minute kasnije na lokaciju je stigao helikopter koji bi ih vjerovatno uspio izvući.
Italijanka Patrizia i njeni prijatelji iz Rumunije došli su na obalu rijeke proslaviti polaganje ispita.
- Predlagala sam joj da ne ide na taj izlet, jer je bila umorna, kazala je Patrizijina majka za Messaggero Veneto.
- Večer prije je bila i na poslu. Ali onda mi je rekla da se ne ljutim, da je pustim, pa sam joj na kraju rekla: "dobro, ljubavi, idi" - ispričala je očajna majka.
Vatrogasne ekipe pretraživale su cijelo područje, koristili su dronove, a katastrofalni vremenski uvjeti dodatno otežavaju akciju, pišu italijanski mediji.