Bronza zlatnog sjaja
Anes je donedavno bio teško bolestan: Danas je osvojio medalju na Svjetskom prvenstvu u karateu
Anes Bostandžić, takmičar karate kluba Champion sa Ilidže i reprezentativac Bosne i Hercegovine u kategoriji U-21 (+84kg) na Svjetskom prvenstu u Turskoj (Konya) danas je osvojio bronzanu medalju.
30.10.2022. u 13:22

Anes je u prvom krugu pobijedio šampiona Brazila 9:0. U drugom kolu savladan je Poljak 5:0

Treći prepreku bh. karatista savladao je preko šampiona domaće Turske rezultatom 4:3.

U četvrtom krugu Anes je izgubio od Makedonca tijesnim rezultatom 2:1 i ušao u repasaž borbu za treće mjesto. U repasažu je bio uspješniji od takmičara iz SAD-a rezultatom 8:0.

Kada je u pitanju borba za medalju, Bostandžić je pobijedio predstavnika Azerbejdžana Osmanli Osmana 6:3 čime je osigurao bronzano odličje za Bosnu i Hercegovinu.

Vrijedi napomenuti da je do unazad par godina Anes zbog teške bolesti bio vezan za invalidska kolica i da je svojom voljom, vjerom i upornošću uspio se podići i napraviti ovaj fantastičan rezultat.