Engleska
Arsenal ima još samo teoretske šanse da se kroz prvenstvo plasira u Ligu prvaka
Kolašinac je danas zaigrao od 77. minute kada je zamijenio Lichtsteinera
05.05.2019. u 19:41

Fudbaleri Arsenala remizirali su protiv Brightona u 37. kolu Premier lige Engleske i praktično se oprostili od borbe za Ligu prvaka.

Istina, Sead Kolašinac i društvo imaju teoretske šanse da se domognu elitnog evropskog takmičenja, ali su im šanse ravne nuli. Naime, u posljednjem kolu moralo bi se dogoditi čudo - Tottenhem bi morao izgubiti, Arsenal dobiti i to nevjerovatnim rezultatom, jer trenutno imaju slabiju gol-razliku (Tottenham plus 28, a Arsenal plus 20).

U 8. minuti Arsenal je poveo golom Aubameyanga sa bijele tačke. Gosti su izjednačili nakon sat igre. Xhaka je za dres povukao Marcha, a Anthony Taylor pokaza na 11 metara. Odgovornost je preuzeo Murray i pogodio za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:1. Kolašinac je danas zaigrao od 77. minute kada je zamijenio Lichtsteinera.

Ekipa Unaija Emeryja jedinu nadu za plasman u Ligu prvaka ima kroz Evropsku ligu i samo ako osvoji ovo takmičenje zaigrat će u eliti.