Liga prvaka
Atalanta pregazila Valenciju, Tottenham bez municije protiv Leipziga
Večeras su odigrane još dvije utakmice osmine finala Lige prvaka.
19.02.2020. u 22:53

Atalanta je na San Siru, gdje u Ligi prvaka igra domaće mečeve, razbila Valenciju sa 4:1 i napravila veliki korak ka plasmanu među osam najboljih klubova Starog kontinenta, dok je zlata vrijednu pobjedu u Londonu ostvario Leipzig protiv Tottenhama rezultatom 1:0.

Napadački fudbal koji gaji tim iz Bergama večeras su na svojoj koži osjetili Šišmiši. Špance je načeo Hateboer u 16. minti, a fenomenalni Slovenac Josip Iličić je u 42. minuti uduplao prednost Atalante.

Bilo je to sve u prvom dijelu, a na novi gol navijači Atalante čekali su do 57. minute, kada je pogodio Freuler. Prednost je na 4:0 povisio Hateboer svojim drugim golom na meču u 62. minuti.

Nadu Valenciji da može u revanšu izboriti četvrtfinale vratio je rezervista Cheryshev u 66. minuti.

U drugom meču Leipzig je iskoristio brojne izostanke u timu Tottenhama i slavio u Londonu sa 1:0, što je solidna zaliha pred revanš.

Gol odluke postigao je Werner iz penala u 58. minuti.

Trener Tottenhama Jose Mourinho suočava se s brojnim problemima zbog povreda. Portugalac ne može računati na svoje najbolje igrače poput Sona i Kanea.

Liga prvaka nastavlja se naredne sedmice.

Podsjetimo, sinoć je Atletico Madrid pobijedio Liverpool 1:0, a Borussija Dortmund je bila bolja od PSG-a sa 2:1.