Mreža Slobode netaknuta 360 minuta
Baraban i Zukić presudili Radniku
U Premijer ligi Bosne i Hercegovine nakon nepotpunog sedmog kola za poraz jedino ne zna Široki Brijeg.
25.08.2018. u 23:00

Do večeras tu gorčinu nije osjetio ni Radnik iz Bijeljine, ali su Semberci večeras poklekli protiv Slobode u Tuzli.

Crveno-crni su stigli do treće pobjede u sezoni. Na Tušnju je bilo 2:0, što je prvi put da Sloboda postiže dva pogotka na utakmici.

Golove za ekipu Zlatana Nalića postigli su Ivan Baraban i Seid Zukić, što su za ove igrače prvjenci u dresu tuzlanskog premijerigaša.

Baraban je Lučića matirao u 63. minuti prelijepim golom, slabijom, lijevom nogom.

Zukić je svoj prvjenac za Slobodu postigao deset minuta prije kraja meča nakon kombinacije za rezervistom Pirićem. Ovaj visoki napadač je mrežu Radnika zatresao glavom.

Dodajmo i to da je Zukić u igru ušao sa klupe, poslije povrede mladog Smajića u prvom poluvremenu.

Sloboda je već četiri kola, odnosno 360 minuta bez primljnog gola. Borbenost, trka, visoki presing, odnosno sve ono što je krasilo Tuzlake od dolaska Zlatana Nalića moglo se vidjeti i večeras.

Tuzlaci su sada četvrti na tabeli sa 11 bodova, dok je Radnik na šestom mjestu sa bodom manje.