La Liga
Barca i Pjanić sve dalje od borbe za titulu: Katalonci izgubili derbi u Madridu
Barcelona je u osmoj ovosezonskoj utakmici u domaćem prvenstvu uknjižila čak treći poraz.
21.11.2020. u 22:55

Katalonci su izgubili u derbiju od Atletico Madrida na Wanda Metropolitano stadionu sa 1:0.

VEZANI TEKST - Ter Stegen glumio Neuera, Barca se loše provela

Jedini gol na utakmici postigao je Carrasco u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena i to poslije velike greške i bespotrebnog izleta sa gola Barcinog čuvara mreže Andre Ter Stegena.

Miralem Pjanić zamijenjen je u 82. minuti, a ovo mu je bio prvi start u španskom prvenstvu.

Poraz nije najgore što se dogodilo Barceloni u Madridu. Pique je u 62. minuti napustio igru u suzama zbog povrede koljena. Čini se da će iskusni defanzivac na dužu pauzu, što će biti problem jer Koeman nema previše opcija na stoperskim pozicijama.

Barcelona ima svega 11 bodova nakon osam utakmica, a Atletico ima 20 i dijeli prvo mjesto s Real Sociedadom.